Ефективність функціонування публічного управління України в умовах війни
Анотація
Для кращого розуміння ефективності публічного управління, варто насамперед розглянути визначення цього поняття. Отже, публічне управління - це система, яка передбачає організуючий, практичний та регулюючий вплив держави на суспільне життя населення з метою його упорядкування, збереження та/чи перетворення [1]. Існує також твердження, що публічне управління та адміністрування передбачає собою функціонування та регулювання організаційно-правового механізму узгодження, виявлення та реалізації суспільних потреб, формування обов’язків та прав учасників всіх суспільних процесів та їх взаємини на публічному полі.
Посилання
Борщевський В., Василиця О., Матвєєв Є. Публічне управління в умовах воєнного стану: інституційні трансформації, стратегічне планування та механізми розвитку. Держава та регіони. 2022. № 2. С. 30-35.
Власенко Т.А. Ефективність та результативність публічного адміністрування. Розвиток європейського простору очима молоді: економічні, соціальні та правові аспекти : зб. матеріали Всеукр. наук.- практ. конф. молодих учених та студентів. Харків : HTMT, 2016. С. 1942–1947.
Державне управління: Словник-довідник / за заг. ред. В. М. Князєва. Київ : УАДУ, 2002. 228 с.
Публічне управління та адміністрування в умовах війни і в поствоєнний період в Україні : матеріали Всеукр. наук.-практ. конф. У трьох томах, м. Київ, ДЗВО «Університет менеджменту освіти» НАПН України, 15-28 квітня 2022 р.; ред. колегія : І.О. Дегтярьова, В.С. Куйбіда, П.М. Петровський та ін., уклад. Т.О. Мельник. Т. 1 К. : ДЗВО «УМО» НАПН України, 2022. 217 с.