Інформаційні виклики сучасної демократії

Автор(и)

  • Ірина Михайлівна Милосердна Одеський національний університет імені І. І. Мечникова

Анотація

Розвиток сучасних комунікаційних технологій до невпізнання змінив поширення інформації, а зростання кількості соціальних медіа-платформ посилило поширення дезінформації та сприяє поляризації суспільства. Зростаюча індивідуалізація вподобань і довгострокова тенденція ослаблення ідеологічних прив'язок серед населення відображається в загальному зниженні участі громадян у політиці та демократичних процедурах. Зловживання цифровими технологіями для маніпулювання та використання фактів як зброї впливає на довіру людей до інституцій та один до одного. Це послаблення довіри впливає на думку людей про те, чи працюють демократичні процеси та інститути, створені для розширення прав і можливостей громадян.

Біографія автора

Ірина Михайлівна Милосердна , Одеський національний університет імені І. І. Мечникова

Кандидат політичних наук, доцент кафедри політології

Посилання

Anderson Janna, Rainie Lee. Many Tech Experts Say Digital Disruption Will Hurt Democracy. Pew Research Centre. 2020. 118 p. URL: https://eloncdn.blob.core.windows.net/eu3/sites/964/2020/02/Elon-Pew-Future-ofDemocracy-2-21-20.pdf (last accessed: 03.04.2024)

Mathias Gyselen. International institute for Democracy and Electoral Assistance (International IDEA). 2018. URL : https://www.idea.int/news/challengesand-opportunities-democracy-21st-century (last accessed: 04.03.2024)

##submission.downloads##

Опубліковано

2024-05-09

Номер

Розділ

Секція 3. Інформаційна політика, комунікація, культура та нові технології формування політичних дискурсів