Механізм антикризового управління в умовах міграційної нестабільності: роль та ефективність політичних інституцій ЄС
Анотація
Європейський Союз (ЄС) перебуває в умовах зростаючого міграційного навантаження, зумовленого регіональними конфліктами, нестабільністю в сусідніх країнах, соціально-економічними відмінностями та екологічними викликами. Складна багаторівнева система управління в межах ЄС, де відповідальність за міграційну політику розподілена між його інституціями та урядами держав-членів, ускладнює оперативне ухвалення рішень у кризових ситуаціях. Крім того, різний рівень готовності країн до прийому мігрантів, а також суперечливі політичні підходи до питань притулку, розміщення та інтеграції біженців перешкоджають формуванню узгодженої та послідовної політики. Відтак постає необхідність системного дослідження механізму антикризового управління, який формується політичними інституціями ЄС для узгодженого реагування на міграційні виклики з урахуванням гуманітарних принципів і взаємної відповідальності.
Посилання
Peers S. EU Justice and Home Affairs Law. Oxford University Press, 2016.
Luangrath N., Turner C., Englebert J. The Regulatory Review. The Future of the European Union’s Migration and Asylum System. URL: https://www.theregreview.org/2024/02/03/saturday-seminar-the-future-of-theeuropean-unions-migration-and-asylum-system/ (дата звернення: 03.03.2025.)
Tsourdi E., De Bruycker P. Research Handbook on EU Migration and Asylum Law. Edward Elgar Publishing, 2022. 542 p.
Kraler A., Rogoz M. Irregular Migration in the European Union since the turn of the millennium – development, economic background and discourses. Database on Irregular Migration, Working paper 11/2011.