Програма LEADER як інструмент підвищення конкурентоспроможності громад сільських територій
Анотація
Реформа децентралізації, яку розпочав у 2014 році уряд Володимира Гройсмана, вважається найуспішнішою реформою в Україні. Децентралізація полягала не лише у передачі повноважень, ресурсів та відповідальності від центральної влади до органів місцевого самоврядування, а й у формуванні спроможної громади. Ефективність місцевого самоврядування якнайкраще було продемонстровано в перші дні повномасштабного вторгнення російської федерації до України, коли громади мобілізували свої фінансові та людські ресурси значно швидше та ефективніше, ніж центральні органи влади.
Посилання
Запровадження підходу LEADER для стимулювання активності в громадах. Всеукраїнська Асоціація ОТГ. Всеукраїнська Асоціація ОТГ. URL: https://hromady.org/zaprovadzhennya-pidxodu-leader-dlya-stimulyuvannyaaktivnosti-v-gromadax/ (дата звернення: 20.03.2025).
Киризюк С. В. Організаційні засади підтримки неаграрної діяльності у сільській місцевості: імплементація досвіду ЄС. Український соціум. 2016. Т. 1, № 16. С. 132.
Корінець Р. Я. Запровадження підходу LEADER в практику сільських громад. Заходи з питань розбудови тг, аграрного і сільського розвитку, сталого розвитку сільської місцевості : матеріал вебінару. С. 11.
Соціально-економічний аналіз Вінницької області. Вінницька обласна державна адміністрація. Вінницька ОДА. URL: https://www.vin.gov.ua/images/doc/vin/ODA/strategy/CEanaliz__.pdf (дата звернення: 24.03.2025).
У молдовському місті Ришкани пройшла міжнародна конференція щодо впровадження проєкту LEADER. i-vin.info. URL: https://ivin.info/news/bulo-b-dobre-stilki-koshtiv-zaluchati-na-lokalni-proyekti-- predstavniki-vinnickih-gromad-u-moldovi-(foo)-3672.html (дата звернення: 25.03.2025).